آفتابگردان، محیطی برای پرورش ذهن چندبعدی و خلاق (ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال)

  تاریخ : 2 جولای 2019   |    :1,497 بازدید

محیطی برای پرورش ذهن چندبعدی و خلاق

 

این یک واقعیت است نه شعار تبلیغاتی

آیا می دانید بخش عمده‌ای از ساختار شخصیت کودک در سنین قبل از دبستان شکل می‌گیرد؟؟

آموزش‌های پیش از دبستان تاثیر چشم‌گیری بر رفتار، نگرش و کیفیت تحصیل و زندگی کودک در آینده خواهد داشت. بنابراین اثر موثر آموزش‌های پیش از دبستان توشه‌ای برای همه سال‌های زندگی اوست. موسسه قرآنی سائحون در جهت فرهنگ‌سازی سبک زندگی اسلامی، به فضل خالق و مربی هستی، با استفاده از نوین ترین سیستم های آموزشی، در قالب طرح آموزشی آفتابگردان محیطی مناسب جهت پرورش کودکانی خلاق، مسئولیت پذیر، اجتماعی و … فراهم نموده است.

 

 

شیوه آموزشی طرح تابستانی آفتابگردان؟

 

شیوه آموزشی این طرح بر اساس شناخت ما از جسم و روان کودک و بر اساس آزادی کودک در یادگیری، بر مبنای نوین‌ترین شیوه‌های آموزشی دنیا بر پایه بازی و قصه‌گویی طراحی گردیده و انجام می‌پذیرد. در این شیوه آموزشی، تربیت مقدم بر تعلیم است و بر تربیت منش، آداب‌دانی، مسئولیت‌پذیری، هدفمندی، باورمندی و خودشناسی، اعتماد به خویشتن، صداقت و انسان‌دوستی و … تاکید می‌شود. همچنین کودکان با بازی و روش‌های غیر آموزشیِ کاملا عینی و ملموس، با جهان پیرامون خود آشنا شده و بر اساس واحد کار برنامه‌ریزی شده، آموزش می‌بینند. دانش‌آموز در این شیوه آموزشی کاملا فعال بوده و خود به عنوان کاشف (دانشمند کوچک) عمل می‌کند و مربی تنها یک راهنماست و ناظر کارهایی که کودکان مایل به انجام آن‎ هستند و این نظارت، زمان آمادگی کودک را جهت یادگیری مطالب بیشتر (سطح بالاتر) تعیین می‌کند. او دانش‌آموز را یاری می‌کند تا خودش یاد بگیرد و به ندرت آموزش به صورت مستقیم داده می‌شود.

 

برخی از ویژگی های طرح تابستانی آفتابگردان؟

 

مبنای آموزشی بر پایه بازی و قصه‌گویی، ارتباط مستمر با خانواده ها، ارزیابی توانایی و استعدادیابی، ارزیابی ساختار فیزیکی و عملکرد خانواده، نگاه سیستمی به شبکه مسائل فرزند و خانواده، تست نقاشی، مشاوره روانشناسی رایگان، کارگاه‌‌های آموزشی ویژه والدین، نشست ماهیانه اولیاء و مربیان، تعامل موسسه با خانواده در جهت افزایش انس کودک با والدین، معاینات دوره‌ای سلامت و داندانپزشکی، ایجاد حس اعتماد به نفس و امنیت خاطر در کودکان، افزایش روحیه شور و نشاط در کودکان، رعایت اصول ایمنی فضای آموزشی، کتابخانه اختصاصی کودک، کتابخانه ویژه والدین، نمایش‌های خلاق، بازی‌های خلاق، اردوهای علمی-تفریحی، اتاق بازی ایمن و مجهز (استخر توپ، استخر شن، وسایر وسایل بازی ایمن)، اتاق خواب کودک، و …

 

امکانات ویژه طرح آموزشی آفتابگردان:

 

* ناهار گرم و با کیفیت (تنظیم برنامه غذایی با نظر کارشناسان تغذیه)

* مجهز به دوربین مداربسته

* ارزیابی سلامت و معاینات دوره‌ای دندانپزشکی

 

برنامه آموزشی این طرح به چه شکل است؟

 

طرح از ساعات آغازین صبح (۷ الی ۷:۳۰) با پذیرش کودکان آغاز به کار می‌کند. پس از ورود دانش آموزان، برنامه صبحگاهی صبحانه برگزار می شود و پس از آن ساعت ۸ تا ۸:۴۵ به ورزش، شادی، تمرین شعر و سرود و نیایش همراه با ترانه های کودکانه پرداخته می‌شود. به دنبال آن فعالیت های دیگر طرح شامل نقاشی، کاردستی، بازی در کلاس، بازی در محوطه باز حیاط، آموزش مفاهیم قرآنی و حفظ سوره‌های کوچک و آیات موضوعی، آموزش مطالب و اطلاعات عمومی، رشد و خلاقیت، قرآن، باغبانی، تقویت هوش و تفکر، در قالب موضوع انتخاب شده به نام فعالیت هدفدار (واحدکار) انجام می شود و پیرامون همان موضوع شعرها، قصه ها، نقاشی‌های آزاد و آموزشی، نمایش خلاق، دوخت، پرسش و پاسخ، بازی های گروهی و آموزشی و حتی فعالیتهای جانبی دیگر نیز آموزش داده می‌شوند. بیشتر کلاس‌های آموزشی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ به اجرا در می‌آید و در این زمان به صرف میان‌وعده نیز می‌پردازند. پس از آن دانش‌آموزان با صرف نهار، مسواک زدن و انجام کاربرگ‌های آموزشی، اساسا به کارهایی که فعالیت‌های جنبشی و حرکتی کمتری نیاز دارد می‌پردازند. در این زمان امکان استراحت میان روز هم وجود دارد. در نهایت مربیان کودکان را با توجه به زمان تعیین شده برای تحویل به اولیا آماده می‌کنند.

 

زمان ثبت نام:

 

از تاریخ ۱۰ تیر ماه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۲:۳۰ و ۱۶ الی ۱۹

  

مکان ثبت نام:

 

پارک مطهری، مطهری ۳ (دور پارک بعد از بانک ملی)، پلاک ۱۲، موسسه قرآنی سائحون

 

 

نحوه پرداخت:

 

امکان پرداخت به صورت ماهانه و یا اقساط فراهم می باشد.

 

مدارک ثبت نام:

 

  • چهار قطعه عکس ۴*۳ رنگی زمینه سفید
  • سه عدد کپی شناسنامه کودک
  • کپی شناسنامه و کارت ملی والدین
  • کپی کارت واکسن کودک
  • تکمیل فرم ثبت نام

 

   کلید واژه :

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) به کانال سروش ما بپیوندید