برگزاری اردوی پایان دوره طرح فرهنگی تربیتی بشری

برگزاری اردوی پایان دوره طرح فرهنگی تربیتی بشری

اردوی خاطره‌انگیز دختران و پسران بشری برگزار شد. این اردوی یک روزه، از برنامه‌ریزی تا اجرا، توسط خود دانش‌آموزان برگزار شد و مربیان فقط نقش هدایت کننده داشتند. بچه‌ها ابتدا برای برگزاری بهتر اردو، شروع به برنامه‌ریزی در قالب کارگروه‌های تدارکات و پشتیبانی، فرهنگی و فوق‌برنامه، بهداشت، انتظامات و مستندسازی کردند.

بعد از اون هر کدوم از بچه‌ها متناسب با علاقه و توانمندیشون در کارگروه‌های مختلف تقسیم شدن و شروع به برنامه‌ریزی برای اردو کردند. در پایان هم هر کارگروه برنامه‌های خودش رو برای مربیان شرح داد و تاییدیه اجرای اون رو گرفت. بریم ببینم هر کارگروه تو دل این اردو چه کارهایی انجام داده.

تو کارگروه تدارکات و پشتیبانی دخترای عزیزمون برای شام، ماکارونی رو در نظر گرفته بودن و پسران هم دوپیازه آلو 🤤🤤. دو تا غذای خوشمزه و دوست‌داشتنی. صبحانه هم که هیچی ترکیب نون، پنیر، خیار و گوجه نمیشه. اما وعده اصلی که بچه‌ها حسابی براش زحمت کشیدن و کلی چیز جدید هم موقع آماده کردنش یاد گرفتن، جوجه کباب بود. تو عکسا ببینید بچه‌ها چه جوجه‌ای آماده کردن 👌👌.

جدای از این قسمت خوشمزه، کارگروه‌های فرهنگی دختران و پسران هم کلی برنامه جذاب تدارک دیده بودن که حین اردو برای سایر دوستاشون برگزار کردن. برنا‌مه‌هایی مثل بازی فکری، فوتبال، آب ‌بازی، ورزش صبحگاهی، تماشای فیلم و …

بچه‌‌ها از بعد فرهنگی و معنوی اردو هم غافل نبودن و برنامه بازدید از شاه‌نعمت‌الله ولی و مسجد قدیمی ماهان (برنامه نماز جماعت) رو هم داشتن و حسابی به اردوشون رنگ‌وبوی متفاوتی بخشیدن. پرچم بچه‌ها بشری‌ها هم که همه جا بالاست و موقع نمازها، یکی از بچه‌های عزیز بشری در قسمت پسران، مکبر ایستادن.

کارگروه انتظامات و بهداشت هم نقش خیلی پررنگی در اردو داشتن و چون عکس از کارهای این دوکارگروه نداریم، دلیل نمیشه از زحمتایی که کشیدن یادی نکنیم. شاید بپرسید چه کارهایی؟

زحمت حضور و غیاب بچه‌ها برای تک‌تک لحظات گروه، جمع کردن و مراقبت کردن از وسایل الکترونیک بچه‌ها مثل گوشی و تامین امنیت برنامه‌های اردو به عهده به کارگروه انتظامات بود. کارگروه بهداشت هم باید مراقب نظافت فضا، در نظر گرفتن مکان‌هایی برای جمع‌آوری زباله‌ها، مرتب کردن مکان اردو در انتها، و به همراه داشتن کمک‌های اولیه (که اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد، کمک‌های اولیه در دسترس باشه) رو به عهده داشتن و حسابی هم این دو کارگروه زحمت کشیدن.

و این هم آخرین تصاویر از این 2 روز به یاد موندنی 🌸🌸🌸

در انتهای هم باید به این نکته اشاره کنیم که تمام این لحظات شیرین رو کارگروه رسانه مستندسازی کرد. به این کارگروه که همه احساس میکنن بچه‌هاش بیکارن😂، اما مهمترین نقش رو به عهده دارن و لحظات رو ماندگار میکنن، خداقوت می‌گیم.

پ.ن: برای راحتی حال دخترای عزیزمون، تو این اردو عکس کمتری از اون‌ها گرفته شد. کلی لحظات شیرین رو تجربه کردن که ما اون لحظات رو برای راحتی مستند نکردیم.

برای سلامتی تک‌تک دخترای پسرای عزیز و خانواده‌هاشون صلوات.

دیدگاه‌ها ۱۱