پانزدهمین سالگرد شهید کوروش فیروزی

پانزدهمین سالگرد شهید کوروش فیروزی

پانزده سال گذشت؛ پانزده سال از شهادت کسی که زندگی‌اش سراسر خیر و برکت بود و زمینه‌ساز اتفاقات مبارکی در زمینه قرآنی دانشگاهی بود. کسی که نغمه‌های تلاوتش، صوت و گریه‌های حزن‌انگیز دعای کمیلش، سلام گرم و خنده‌های صمیمی‌اش به دانشجویان، پیگیری جهادی‌اش برای ترویج قرآن و … هنوز در گوش و ذهن و خاطره تک‌تک دانشجویان و همراهان شهید نقش بسته است.

به یاد شهدای فاطمیه، آنانکه در ۷ خرداد ۸۸ در شام غریبان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، مظلومانه در آتش کین و نفرت جاهلان خشک مغز متعصب، سوختند و به یاد آنان که عاشقانه و سبکبال به نزد معبود پرکشیدند. یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

در ادامه خاطره‌ای از جناب آقای دکتر قربانی یکی از همکاران این شهید بزرگوار که نشان‌دهنده بخشی از فعالیت‌های قرآنی شهید است را مطالعه می‌کنید:

سلام و درود خداوند بر شهید والامقام کوروش فیروزی عزیز
در مهرماه سال ۱۳۸۷ که مسئولیت راه اندازی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به بنده پیشنهاد شد، از شروطم برای پذیرش این مسئولیت، حضور دو روز در هفته شهید بزرگوار فیروزی برای همکاری و همفکری در این مسیر بود چون با شناختی که از فعالان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی داشتم، تنها فردی که با ایشان آشنا شده بودم که خالصانه، مجاهدانه و عالمانه کار می‌کند ایشان بود.
تا اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ ساعت‌ها افتخار همراهی با آن عزیز خدا را داشتم و در این مدت اساسنامه مرکز و مقدمات راه‌اندازی مرکز از هر حیث بررسی و تدوین شد.
همه چیز آماده افتتاح بود. قبل از افتتاح باهم قرار گذاشتیم حال که همه امور و مقدمات و پشتیبانی و… برای شروع فعالیت گسترده و همه جانبه مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت فراهم است، بلافاصله بعد از شروع فعالیت مرکز، هر دو از وزارت بهداشت برویم تا کسی تصور نکند حال که خودمان این مرکز را راه انداختیم، نباید در خودمان این تصور ایجاد شود که خودمان هم مسئولیت آن را برعهده بگیریم چرا که مهم پایه گذاری این مرکز بود و دیگران می‌توانستند بعد از راه اندازی پیگیر امور اجرایی را داشته باشند.
در اواخر اردیبهشت مأموریت ۴۰ روزه عمره برایم پیش آمد و مقرر شد بعد از این سفر برنامه افتتاحیه انجام شود.
با شهید خداحافظی کردم …. و در کنار کعبه خبر شهادت ایشان را فهمیدم و…..

همچنین شما عزیزان می‌توانید یکی از صوت‌های شهید در مورد مرگ را در صفحه اهمیت یاد مرگ از نگاه شهید فیروزی بشنوید.

صلوات هدیه کنیم به محضر پاکشان.

دیدگاه‌ها ۲